Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

A jobb és a bal agyfélteke működése

B-Eat Yourself
A jobb és a bal agyfélteke működése Bizonyos tevékenységek után, vagy közben jobban forognak a fogaskerekek. Miért is van ez így ?!



Általános megfigyelés biztosan Te is észrevetted már magadon, mert én mindenképp, hogy mikor sporttevékenységet folytatok közben is és utána is sokkal tisztábbak gondolataim. 
Megkapom a válaszokat az addig megválaszolásra lehetetlennek hitt kérdéseimre, derülátóbb, boldogabb és kiegyensúlyozottabb leszek. 

Sokszor foglalkoztatott az ok, hogy mindez minek is köszönhető.
Felületesen megvizsgálva a kérdést mélyebbre soha nem ástam annál, hogy persze a sport endorfint termel ezáltal fokozódik a közérzet, és a boldogságérzet is. 

Viszont mikor elkezdett jobban foglalkoztatni a két agyfélteke működési elve, hogy vajon rám melyik félteke jellemzői igazabbak új látásmódot fedeztem fel.
Egyik nem működik a másik nélkül, de melyik a túlnyomó többség, az intuitív jobb vagy a racionális bal ..?!

Minkét agyfélteke specializálódott a maga képességeire, az idők során az őket összekötő kéregtest egyre kisebb lett így a kapcsolat a két agyfélteke között pedig egyre gyengébb.
Megállapítható viszont, hogy a mindennapi élet során bizonyos helyzetekben mindkét agyféltekénknek részt kell vennie az irányításban.



Ugyan ilyen kényszerhelyzetet idéznek elő az együttműködésre a két oldalra váltott végtaggal végzett mozgások, amelyek a két agyi féltekénket egyszerre hozzák működésbe.
Így nem meglepő, hogy a sportolás relaxáló, és egyben aktivizáló hatással is lehet ránk. 
A kutatások nem egyértelműek még ezen a területen, de igazán jól eső gondolat edzés előtt, hogy a fizikai előnyökön kívül még szellemi síkon is nyereséget hoz a mozgás.  yes wink

Keresés